Midget Girls Shot Put

Place:

Name:

School:

Distance (m):

Meet:

1

Eilish MacDonald

Merivale H S

11.16

NCSSAA

2

Moss, Sarah

Notre Dame College

10.84

SOSSA

3

Johnson, Kirsten

St. Edmund Campion

10.47

ROPSSAA

4

Brittany Crew

Birchmount P

10.36

Rowland Games

5

Picco, Andrea

St. Marcellinus

10.34

South Regional

6

Brindley Jantzi

Stratford Central

10.06

OFSAA West Region

7

K-Alt, Marlies
Louis-Riel

10.05

Dome #5 Meet

8

Bailey Hutt
North Middle

9.96

OFSAA West Regional

9

Taylor Farquhar

London Central

9.86

OFSAA West Regional

10

Chelsea Masson

Herman W.F.

9.76

OFSAA West Regional

Junior Girls Shot Put

Place:

Name:

School:

Distance (m):

Meet:

1

Rayann Chin

Dunbarton-Pickering

12.22

Rowland Games

2

Cowan, Jacinta

St. Joseph’s

11.19

OFSAA West Regional

3

Jill Knight
Parkside CI

11.03

OFSAA West Regional

4

Jill van Damme

Bluevale Collegiate Institute

10.92

WCSSAA

5

Kimberley Pierre-Louis

St. Paul H S

10.85

NCSSAA West

6

Girard, Danielle

St. Christoph

10.64

OFSAA West Regional

7

Madison Johnston

Eastview S S

10.47

South Simcoe Zone

8

Karly Dobbin

Lambton Central

10.13

OFSAA West Regional

9

Jennifer Wakefield

Central Elgin

10.08

WOSSAA

10

Alison Streutker
London Christian

9.82

WOSSAA

Senior Girls Shot Put

Place:

Name:

School:

Distance (m):

Meet:

1

Sanders, Kaitlyn

Lambton Central

12.36

Forest City Prep

2

Ashley Widmont

Frontenac S S

12.05

Dome # 5 Meet

3

Wumi Agunbiade

Dunbarton-Pickering

11.81

LOSSA

4

Wilkinson, Katy

Port Dover C

11.76

OFSAA West Regional

5

Sarah Vandeneynden
Strathroy DC

11.61

6

Jonelle Belle-Spence

Bramalea S S

11.57

St. Edmund Campion

7

Megan Lowry

Eastview S S

11.55

OFSAA Central Region

8

Taylor White

North Hastin

11.38

COSSA

9

Meredith Allan
Oakridge SS

11.35

OFSAA West Regional

10

Justine Vidal
Almaguin Highlands-S. River

11.25

OFSAA Central Region

Midget Boys Shot Put

Place:

Name:

School:

Distance (m):

Meet:

1

Zack Mallough

Spartans

15.04

OFSAA West Regional

2

Josh Dame
Essex Dhs-Es

14.92

OFSAA West Regional

3

Corey Wortley
Massey Vincent

14.82

OFSAA West Regional

4

LiHao Zhang

Don Mills C I

14.77

Metro

5

Anojan Sivalingam

Albert Campbell C I

14.52

Metro

6

Brandon Deslauriers

Napanee D S S

14.48

EOSSAA

7

Blake Thompson

St. Joseph’s H.S.

14.46

South Simcoe Zone

8

Walters, Shalmar

St. Aloysius Gonazaga

14.36

Marcellinus

9

Peter Nikolovski

Malvern C  I

14.33

Metro

10

Nathaneil Johnson
Alighiere, D

14.29

TDCAA

Junior Boys Shot Put

Place:

Name:

School:

Distance (m):

Meet:

1

Alex Welch
Banting, Sir

17.49

WOSSAA

2

Jordan Young
St. Joseph's

17.41

OFSAA West Regional

3

Thompson, Brett
St. Chripstoph

16.50

OFSAA West Regional

4

Poldma, Mike
YORK MILLS CI

15.67

Birchmount

5

Sherodan Burke
Galt Collegiate Institute

15.37

WCSSAA

6

Brendan Butler
Lambton Central

15.01

St. Pats

7

Conner Bulley
Perth & Dist

14.96

East Regional

8

Bowman, Kevin

Sdss

14.89

CWOSSA

Nahmabin, Troy

Sarnia Cits

LSSAA

10

Colins, Jules
YORK MILLS CI

14.95

Birchmount

Senior Boys Shot Put

Place:

Name:

School:

Distance (m):

Meet:

1

Zack Russell-Ford

Banting, Sir

19.33

WOSSAA

2

Drew Welch

Banting, Sir

18.40

TVRAA

3

Mathieu Marcoccia
Michael Power

17.20

Metro

4

Montrope, Arlen

Birchmount

16.77

Birchmount

5

Brent Roubos

Park Street C I

16.23

OFSAA Central Region

6

Gray, Jackson
Sarnia Cits

16.09

SWOSSAA

7

Jordan Gauthier
Herman W.F.

15.72

OFSAA West Regional

8

Girard, Darnell

Herman S S

15.34

OFSAA West Regional

9

Palios, Stefan

Grimsby D S S

15.29

South Regionals

10

Jackson Gray
Sarnia Cits

15.11

St. Pats