Midget Boys Discus
Place Name School Distance Meet
1 Blake Thompson             St. Joe's Barrie 49.44m GBSSA
2 Rob Osborn Ridge-Cr HS 48.59m SOSSA 
3 Jayce Dunlop           Saugeen 46.96m OFSAA Western Regionals
4 Josh Dame                  Essex 45.98m OFSAA Western Regionals
5 Peter Nikolovski  Malvern C I  44.73m Metro
6 LiHao Zhang Don Mills C I 43.39m Metro
7 Michael Rocca St Christoph  42.42m LSSAA
8 Thomas Godwin  Saugeen 41.42m OFSAA Western Regionals
9 Imraj Sidhu Brampton  41.10m SOUTH
10 Kevin Wyszatko Dr. John Denison 41.09m York Region
Midget Girls Discus
Place Name School Distance Meet
1 Sarah Moss Notre Dame College 36.91m SOSSA zone 2 and 3
2 Eilish MacDonald  Merivale 32.71m EAST
3 Christie Robertson Saugeen 30.38m OFSAA Western Regionals
4 Megan Pratt Humberview   30.00m  Marcellinus
5 Andrea Picco St. Marcellinus  29.83m  SOUTH
6 Veneice Hurditt Mississauga Secondary  28.98m ROPSSAA
7 Caroline Woehl Ridge-Cr HS 28.85m SOSSA zone 2 and 3
8 Alisienne McLean  Renfrew 28.51m EAST
9 Anna-Lee Policicchio St. Mary's College 27.87m NOSSA Girls
10 Lindsay Simpson Orillia 27.44m North Simcoe Zone
Junior Boys Discus
Place Name School Distance Meet
1 Jordan Young          St. Joseph's                      67.44m Titan/Crusasder
2 Trent Corney  Thousand Isl  56.58m EAST
3 Kevin Bowman Saugeen 53.84m OFSAA Western Regionals
4 Matheson West Walkerton 52.23m OFSAA Western Regionals
5 James Illingworth Almonte  51.32m EOSSAA 
6 Brian Doran           Southwood 50.87m  OFSAA Western Regionals
7 Justin Stymest  Northern 50.65m OFSAA Western Regionals
8 Dennis Brianski Notre Dame 50.14m EOSSAA 
9 Mikel Poldma York Mills C I 47.59m Cardinal Carter
10 Corrie Oukes Algonquin - North Bay 46.55m NOSSA Boys
Junior Girls Discus
Place Name School Distance Meet
1 Madison Johnston          Eastview   38.09m Central
2 Rayann Chin                Dunbarton  36.02m           Rowland Games - Girls
3 Emily Weston Banting, Sir 34.84m OFSAA Western Regionals
4 Alexandra Forshaw L'Essor HS 34.31m Lancer Prep Invitational
5 Jill Van Damme Bluevale C I- 34.20m OFSAA Western Regionals
6 Karly Dobbin Lambton Central               33.77m OFSAA Western Regionals
7 Dragana Vuletic Riverside 32.66m OFSAA Western Regionals
8 April Looije   St Marcellinus    32.38m ROPSSAA
9 Alexis Bedard  Holy Cross  31.83m WOSSAA 
10 Ali Archer Orillia  31.04m North Simcoe Zone
Senior Boys Discus
Place Name School Distance Meet
1 Zack Russell-Ford         London Banting  56.72m TVRAA 
2 Brent Roubos Orillia  52.04m GBSSA
3 Matthieu Marcoccia   Michael Power  51.54m Father Redmond Boys
4 Jackson Gray  Sarnia Cits  50.66m OFSAA Western Regionals
5 Stefan Palios Grimsby 48.45m SOSSA 
6 Alex Pilar                Saugeen   47.01m    CWOSSAA 
7 Adam Karakolis  Birchmount 46.83m Birchmount Relays - Boys
8 Jesse Francis        London Central  45.87m OFSAA Western Regionals
9 Kurtis Leclaire  Renfrew 45.14m EAST
10 Corey Wingate  Carleton 44.61m EAST
Senior Girls Discus
Place Name School Distance Meet
1 Meredith Allan London Oakridge  43.10m OFSAA Western Regionals
2 Katie Klodnicki Grimsby 40.13m SOSSA 
3 Bernadette Allen Holy Cross  38.80m OFSAA Western Regionals
4 Sarah Krapez Caledon 36.54m ROPSSAA
5 Jessie Pilling  London Banting 36.46m  OFSAA Western Regionals
6 Carissa Luker  Lambton Cent 36.09m OFSAA Western Regionals
7 Ashley Widmont Frontenac  35.54m Kinsmen-Hungerford B
8 Birni Allen          Holy Cross                        34.73m St Pats
9 Megan Lowry              Eastview   34.40m GBSSA
10 Justine Vidal Almaguin Highlands 34.19m  GBSSA