4x100 Meter Relay

 

                  Midget Girls

Place:

School Name:

Time:

Meet:

1

St Edmund Campion Secondary S "A"

49.10

2009 Catholic Track Championship

2

Pickering HS - Ajax  'A'

51.89

National Capital T&F Classic

3

Fletcher’s Meadow

51.97

South Regionals

4

Louis Riel ‘A’

52.04

East Regional

5

Father Henry Carr "A"

52.24

Birchmount Relays

6

Northern C I & V S

52.41

OFSAA West Regional

7

Vaughan Road C I “A”

52.42

East Regional

8

London Central S S "A"

52.46

WOSSAA

9

Bear Creek S S “A”

52.81

GBSSA

10

Catholic Central

53.03

OFSAA West Regional

Junior Girls

Place:

School Name:

Time:

Meet:

1

St. Teresa C S S “A”

49.51

WOSSAA

2

St Marcellinus Secondary School

50.28

Marcellinus

3

Mother Teresa C S S

50.52

OFSAA West Regional

4

Innisdale S S

50.54

GBSSA

5

Pine Ridge

51.00

LOSSA

6

Father Henry Carr

51.18

Marcellinus

7

Pickering HS - Ajax  'A'

51.21

OFSAA Central Region

8

Central Elgin C I “A”

51.28

OFSAA West Regional

9

Birchmount

51.41

Birchmount Relays

10

E.L. Crossley S S “A”

51.52

South Regionals

Senior Girls

Place:

School Name:

Time:

Meet:

1

Pickering H S “A”

49.29

LOSSA

2

St. Agustine Ss-Brampton  'A'

49.56

 ROPSSAA

3

St. Thomas Aquinas

49.65

 ROPSSAA

4

Mary Ward C S S ”A”

49.88

Metro

5

John F Ross Cvi

50.04

CWOSSAA

6

St. Thomas A.

50.05

South Regionals

7

Pine Ridge- Pickering “A”

50.09

OFSAA Central Region

8

Saunders S S “A”

50.53

WOSSAA

9

St.Marguerite D'Youville

50.70

South Regionals

10

C. W. Jefferys C I “A”

50.81

Toronto North

Midget Boys

Place:

School Name:

Time:

Meet:

1

Pickering HS - Ajax  'A'

44.95

LOSSA

2

Michael Power/St.Joseph's "A"

45.88

TDCAA

3

Birchmount

46.04

Birchmount Relays

4

W.F.Herman S.S

46.11

WECSSA

5

Bill Crother “A”

46.16

York Region

6

Holy Names

46.56

OFSAA West Regional

7

Dunbarton H S "A"

46.64

LOSSA

8

Paul Dwyer- Oshawa “A”

46.83

LOSSA

9

St. Michael's College "A"

46.85

Metro

10

Catholic Central  'A'

47.08

SWOSSA

Junior Boys

Place:

School Name:

Time:

Meet:

1

Pickering HS - Ajax  'A'

43.75

LOSSA

2

St. Marguerite d'Youville

44.08

ROPSSAA

3

St. Agustine Ss-Brampton  'A'

44.72

South Regionals

4

Northern C I & V S  'A'

44.77

SWOSSAA

5

FE Madill

44.88

WOSSAA

6

Henry Carr

44.95

Birchmount Relays

7

Birchmount

45.18

Birchmount Relays

8

St. Patrick’s H S “A”

45.22

SWOSSAA

9

Pope John Paul I I “A”

45.39

TDCAA

10

West Hill C I

45.40

Birchmount Relays

Senior Boys

Place:

School Name:

Time:

Meet:

1

Birchmount

42.02

Birchmount Relays

2

St. Edmund Campion “A”

42.63

ROPSSAA

3

Neil McNeil

42.69

Birchmount Relays

4

Colonel By SS - Ottawa  'A'

42.81

National Capital T&F Classic

5

Cedarbrae

42.95

Birchmount Relays

6

Pine Ridge-Pickering “A”

43.51

John Rowland Games

7

Pickering-Ajax “A”

43.53

OFSAA Central Region

8

Michael Power/ St. Joseph's "A"

43.55

Cardinal Carter Track Classic

9

Thousand Islands S S “B”

43.58

East Regional

10

Galt C & V I  'A' / St. Augustine  “A"                                 

43.61

CWOSSAA/ROPSSAA