Midget Girls Sprint Hurdles (80m)
Place  Name  Time  School  Meet
1 Warren, Hayley 12.09    Brock H S LOSSA
2 McCalla, Jennelle 12.10    Fr. Leo J. Austin OFSAA Central Region
3 Dunkley, Shona 12.13    Pine Ridge SS OFSAA Central Region
4 Ferguson, Sarah 12.19    Jacob Hespeler SS CWOSSAA
5 Barnabe, Dylan 12.65    Earl of Marc East Region
6 Walsh, Shannon 12.78    Sydenham East Region
7 McCurdy, Justine 12.89     Parkside CI WOSSAA
8 Braund, Stephanie 12.91    Pauline John OFSAA West Regionals
9 Uyl, Jory 12.94    St. Anne's OFSAA West Regionals
10 Hayman, Julia 13.05    Saunders SS WOSSAA
Midget Girls Intermediate Hurdles (300m)
Place  Name  Time  School  Meet
1 McCalla, Jennelle 45.86    Fr. Leo J. Austin OFSAA Central Region
2 Ferguson, Sarah 46.36    Jacob Hespeler SS CWOSSAA
3 Horsley, Danielle 46.50     E.Northumber   Bay of Quinte
4 Gordon, Julie 46.86    Bear Creek SS GBSSA
4 MacDonald, Becky 46.86    St. Theresa SS GBSSA
6 Olson, Jen 47.06    Medway Hs-Ar OFSAA West Regionals
7 Tolot, Allessandra 47.16     All Saints East Region
8 Rosso, Sarah 47.61    Waterdown South Regionals
9 Vanos, Danielle 47.73    North Lambton SWOSSAA
10 Giles, Alex 48.00     Governer Simcoe South Regionals
Midget Girls 100m
Place  Name  Time  School  Meet
1 Barney, Kayala 12.10    Holy Trinity HS GBSSA
2 McCalla, Jennelle 12.21    Fr. Leo J. Austin Dwyer Invitational
3 Mooney, Aly 12.32    Bear Creek SS GBSSA
4 Wood, Meranda 12.40    Almaguin Highlands SS GBSSA
5 Wright, Patrice 12.47    Iroquois Rid GHAC
6 MacDonald, Becky 12.50    St. Theresa SS GBSSA
7 Rumble, Ayesha 12.54    Pine Ridge SS Dwyer Invitational
8 Piacente, Vanessa 12.59    Cardinal Newman TDCAA
9 Lyons, Jaide 12.61    Brennan OFSAA West Regionals
10 Keating, Jessica   12.64    Bayridge KASSAA
Midget Girls 200m
Place  Name  Time  School  Meet
1 Bristol, Darcia 20.50    Meadowville SS ROPSSAA
2 Semplonius, Tia 25.96    St. Benedict OFSAA West Regionals
3 Mooney, Aly 26.03    Bear Creek SS OFSAA Central Region
4 Sergent, Olivia 26.24    Glendale HS WOSSAA
5 Rosso, Sarah 26.33    Waterdown SOSSA zone 1 HWIAC
6 Braithwaite, Hanna 26.37    Aurora H S Cardinal Carter Track Classic
7 Rudell, Rita 26.45    Wiarton OFSAA West Regionals
8 Hill, Kristy 26.50    Lakefield DS East Region
9 Kerry, Lisa 26.54    Nicholson HS COSSA
10 Allen, Adriana 26.57    Pickering HS OFSAA Central Region
Midget Girls 400m
Place  Name  Time  School  Meet
1 Boultbee, Diana 56.87     Bayside SS Bay of Quinte 
2 Ferguson, Sarah 59.28     Jacob Hespeler SS OFSAA West Regionals
3 Rudell, Rita 59.39     Wiarton DHS OFSAA West Regionals
4 Braithwaite, Hanna 59.50     Aurora H S York Region
5 Lyons, Jaide 59.57     Brennan  OFSAA West Regionals
6 Harris, Jaclyn 59.70     Beamsville DSS South Regionals
7 Kerry, Lisa 1:00.79     Nicholson HS East Region
8 Sergent, Olivia 1:01.09    Glendale HS OFSAA West Regionals
9 Lester, Fiona 1:01.37    Crestwood East Region
10 Tolot, Allessandra 1:01.56    All Saints East Region
Midget Girls 800m
Place  Name  Time  School  Meet
1 Boultbee, Diana 2:15.40    Bayside SS East Region
2 Doherty, Lauren 2:19.30     Galt C & VI OFSAA West Regionals
3 Lynes, Chelsea 2:20.48    Huron Park SS OFSAA West Regionals
4 Dakers, Kaylee 2:21.55    Heart Lake SS South Regionals
5 Benson, Holly  2:21.57    Brennan  SWOSSAA
6 Gilbert, Denise 2:22.02    Birchmount Cvi Trackwars
7 Shkimba, Riley 2:22.27    Holy Cross  East region
8 Herritt, Megan 2:23.22    Napanee DSS East region
9 Stairs, Tegan 2:23.43    Forest Heights CI OFSAA West Regionals
10 Harris, Jaclyn 2:23.52    Beamsville DSS South Regionals
Midget Girls 1500m
Place  Name  Time  School  Meet
1 Parry, Jessica  4:41.68    Catholic Central OFSAA West Regionals
2 Doherty, Lauren 4:45.44     Galt C & VI OFSAA West Regionals
3 Lynes, Chelsea 4:47.73    Huron Park SS OFSAA West Regionals
4 Benson, Holly  4:49.02    Brennan OFSAA West Regionals
5 Robins, Smantha 4:52.85    London Centr WOSSAA
6 Stairs, Tegan 4:53.49    Forest Heights CI OFSAA West Regionals
7 Wilson, Lexi 4:54.08    St. Joseph's WOSSAA
8 Hanna, Victoria 4:55.09    RS McLaughlin Rowland games
9 Anderson, Lindsey 4:55.37     Colonel By S East Region
10 Wilson, Adrienne 4:56.01    Resurrection CSS OFSAA West Regionals
Midget Girls 3000m
Place  Name  Time  School  Meet
1 Hanna, Victoria 10:25.65    RS McLaughlin OFSAA Central Region
2 Benson, Holly   10:30.30    Brennan  WECSSAA
3 Parry, Jessica  10:38.83    Catholic Central OFSAA West Regionals
4 Rowley, Elizabeth 10:42.65    Bayview SS OFSAA Central Region
5 Anderson, Lindsey 10:43.87     Colonel By S East Region
6 Robins, Samantha 10:44.93    London Central WOSSAA
7 Doherty, Lauren 10:47.45     Galt C & VI CWOSSAA
8 Ower, Alison 10:48.03    Hillfield-Strathallan Col Metro Region
9 Shkimba, Riley 10:55.55  Holy Cross S East Region
10 Wilson, Lexi 10:56.7    St. Joseph's Forest City Prep
Midget Girls 4x100m
Place  Name  Time  Meet
1 Pickering HS "A" 51.84     OFSAA Central Region
2 Pine Ridge SS "A" 52.18     OFSAA Central Region
3 Waterdown DHS "A" 52.34     South Regionals
4 Saunders SS "A" 52.36     WOSSAA
5 Sir John A MacDonald "A" 52.45     OFSAA West Regionals
6 Resurrection CSS "B" 52.55     OFSAA West Regionals
7 Parkside CI "A" 52.59     OFSAA West Regionals
8 Ross Royals 52.71     OFSAA West Regionals
9 Chatham Kent "A"  52.74     OFSAA West Regionals
9 Sydenham HS "A" 52.74     EOSSAA