Page A

Midget Girls Sprint Hurdles (80m)
Place Name Time School Meet
1 Lee, Kristy 12.50 Sir William Mulock SS OFFSA Central
1 DiChiara, Amilia 12.50 St. Robert's H S OFFSA Central
2 Caterini, Jessica 12.75 Pickering H S OFFSA Central
3 Beishuizen, Tanya 12.77 London Distr OFFSA West
4 Crawford, Lauren 12.99 Barton SS SOSSA
5 Harris, Meg 13.12 Banting, Sir OFFSA West
6 Gray, Natalie 13.14 R.S. McLaughlin C & VI OFFSA Central
7 Press, Robin 13.16 Highland South Region
8 Seu, Vanessa 13.33 St. Joseph's St. Patricks
9 Morrison, Kelly 13.35 Ancaster Hig South Region
Midget Girls Intermediate Hurdles (300m)
Place Name Time School Meet
1 Spriel, Amanda 47.15 Dorchester OFFSA West
2 Fox, Carley 47.27 Thousand Isl East Region
3 Hislop, Dana 47.33 Northern Civ OFFSA West
4 Vermeer, Esther 47.46 Smithville D SOSSA
5 Caterini, Jessica 47.61 Pickering H S OFFSA Central
6 Lum, Amanda 47.74 Unionville H S OFFSA Central
7 Gibney, Claire 47.78 Grand River OFFSA West
8 Boots, Joanne 47.84 St. Theresa Lisieux OFFSA Central
9 van Klaveren, Rachel 48.02 Lambton Cent OFFSA West
10 Kelly, Alana 48.22 Cardinal Carter S S OFFSA Central
Midget Girls 100m
Place Name Time School Meet
1 Lyte, Danielle 12.51 Robert Bateman South Region
2 Kellyman, Chanel 12.66 Birchmount Park C I TDSSAA East
3 Lloyd, Ariana 12.69 Clarkson SS South Region
4 Leon, Lauren 12.73 St. Aloysius South Region
4 Griffiths, Miana 12.79 St. Thomas Aq South Region
5 Tracey, Ashlie 12.82 St. Ignatius South Region
5 Veerman, Leigh 12.88 Laura Secord South Region
6 Roy, Christiane 12.90 L'Escale Es- EOSSA
7 Acquah, Christa 12.91 St. Francis South Region
8 Kadwell, Brittany 13.04 Grimsby Dss South Region
Midget Girls 200m
Place Name Time School Meet
1 Geiger, Natalie 25.25 Stoufville D S S OFFSA Central
2 Winik, Alexa 26.14 Maranatha SWOSSA
3 Simone, Stephanie 26.69 Villanova SWOSSA
4 Kellyman, Chanel 26.72 Birchmount Park C I TDSSAA East
5 Ghertsos, Maria 26.76 Belle River SWOSSA
6 Veerman, Leigh 26.66 Laura Secord SOSSA
7 Lajeunesse, Catherine 26.97 Plantagenet EOSSA
8 Kadwell, Brittany 27.01 Grimsby Dss SOSSA
9 Brooks, Brittany 27.02 Delhi Dss-De OFFSA West
10 Williams, Jordanne 27.16 Don Mills C I Toronto North
Midget Girls 400m
Place Name Time School Meet
1 Geiger, Natalie 56.95 Stoufville D S S OFFSA Central
2 Winik, Alexa 58.23 Maranatha OFFSA West
3 Stevens, Sam 59.49 Grand River OFFSA West
4 Vermeer, Esther 59.79 Smithville D South Region
5 Healy, Sarah 60.97 Courtice S S OFFSA Central
6 Johnson, Jessica 1:00.00 John F. Ross OFFSA West
7 Danso-Dapaah, Keesha 1:00.18 St. Aloysius South Region
8 Spriel, Amanda 1:00.19 Dorchester OFFSA West
9 Leon, Lauren 1:00.36 St. Aloysius South Region
10 Simone, Stephanie 1:00.48 St. Thomas SS OFFSA West
Midget Girls 800m
Place Name Time School Meet
1 Takahashi, Mariko 2:20.40 C. C. London OFFSA West
2 Smith, Stephanie 2:21.50 Dr. G. W. Williams SS OFFSA Central
3 Farish, Catherine 2:22.68 Frontenac SS EOSSA
4 Donaldson, Shauna 2:24.01 West Hill OFFSA West
5 Campigotto, Alisha 2:24.82 Holy Names H SWOSSA
6 Vermeer, Esther 2:25.41 Smithville D SOSSA
7 Larry, Charlotte 2:25.43 Thousand Isl East Region
8 Campigotto, Alisha 2:26.04 Holy Names H OFFSA West
9 Lusignon, Kirstie 2:26.35 Lourdes OFFSA West
10 Spriel, Amanda 2:26.50 Dorchester OFFSA West
Midget Girls 1500m
Place Name Time School Meet
1 Smith, Stephanie 4:48.89 Dr. G. W. Williams SS OFFSA Central
2 Takahashi, Mariko 4:51.23 C. C. London OFFSA West
3 Truelove, Amanda 4:55.48 St. Joan of Arc HS OFFSA Central
4 Aldea, Stephanie 4:55.65 St. Anne's OFFSA West
5 Seccafien, Andrea 4:55.89 Bishop MacDo OFFSA West
6 Campigotto, Alisha 4:56.62 Holy Names H OFFSA West
7 Danso-Dapaah, Keesha 4:57.35 St. Aloysius South Region
8 Martin, Maddie 4:57.54 Glebe Ci-Ott East Region
9 Donaldson, Shauna 4:57.64 West Hill OFFSA West
10 Kallio, Kim 5:00.17 Renfrew Ci-R East Region
Midget Girls 3000m
Place Name Time School Meet
1 Smith, Stephanie 10:24.70 Dr. G. W. Williams SS OFFSA Central
2 Truelove, Amanda 10:49.79 St. Joan of Arc HS OFFSA Central
3 Seccafien, Andrea 10:58.01 Bishop MacDo OFFSA West
4 Robertshaw, Blaire 11:02.09 East Elgin S OFFSA West
5 Foran, Gabrielle 11:02.26 St. Mary's-Woods OFFSA West
6 Bays, Jennifer 11:03.29 Sinclair S S OFFSA Central
7 Goodwin, Krystal 11:03.38 Massey OFFSA West
8 Kallio, Kim 11:03.47 Renfrew Ci-R East Region
9 Aldea, Stephanie 11:05.67 St. Anne's OFFSA West
10 Deline, Rachel 11:10.01 Bayside SS East Region
Midget Girls 4x100m
Place Name Time Meet
1 Belle River D H S 'A' 52.59 SWOSSA
2 Sir Frederick Banting S S 'A' 52.78 OFFSA West
3 Grand River C I 'A' 52.84 OFFSA West
4 St.Thomas Aquinas S S 'A' 52.95 OFFSA West
5 Lambton Central C & V I 'A' 52.96 OFFSA West
6 Vincent Massey SS 'A' 53.02 SWOSSA
7 Northern C I & V S 'A' 53.03 OFFSA West
8 Catholic Central 'A' 53.12 OFFSA West
9 Cardinal Carter S S "A" 53.20 OFFSA Central
10 Waterloo C I 'A' 53.50 OFFSA West