100m

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Stephanie Martin

McLaughlin

0:12.30

Cardinal Carter

2

Rosa Serafini

Madonna

0:12.40

Cardinal Carter

3

Laura Robinson

Crestwood

0:12.50

COSSAA

4

Mari Fourie

Bluevale

0:12.60

WCSSAA

5

Catherine Lalonde

Hawkesbury

0:12.61

OFSAA East

6

Jessica Wilson

Birchmount

0:12.66

John Rowland Games

7

Meg Harknett

St. Marys

0:12.69

COSSAA

8

Emma Glofcheski

Resurrection

0:12.70

District 8

9

Athena McBean

St. Francis

0:12.67

ROPSSAA

10

Kesia Broome

Unionville

0:12.71

OFSAA Central

200m

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Rebecca Douglas

Stamford

0:24.58

SOSSA

2

Kessia Anderson

Westdale

0:24.82

SOSSA

3

Alana Goertzen

Laura Secord

0:24.88

SOSSA

4

Donna Johnson

MacDonald

0:25.92

SOSSA

5

Catherine Lalonde

Hawkesbury

0:26.20

EOSSAA

6

Nara Ilunga

Laura Secord

0:26.25

SOSSA

7

Bryanna Kelly

Beamsville

0:26.35

SOSSA

8

Jessica Wilson

Birchmount

0:26.43

OFSAA Metro

9

Athena McBean

St. Francis

0:26.55

OFSAA South

10

Rebecca Johnston

Lo-Ellen Par

0:26.60

NOSSA

400m

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Julia Tousaw

St. Annes

0:57.74

Cardinal Carter

2

Rebecca Johnston

Lo-Ellen Par

0:58.69

NOSSA

3

Maddie Buttinger

Resurrection

0:59.22

OFSAA West

4

Laura Coulson

Holy Trinity

0:59.69

OFSAA South

5

Johanna Shenstone

Dr. GW Williams

0:59.90

York Region

6

Esther Vermeer

Governor Simcoe

1:00.26

John Rowland Games

7

Leah Larocque

Jackson

1:00.56

OFSAA East

8

Marianna Strutt

Oakridge

1:00.85

OFSAA West

9

Marissa Kloosterman

Crestwood

1:01.14

OFSAA East

10

Kaitlyn Train

Korah

1:01.64

NOSSA

800m

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Lindsay Carson

Southwood

2:15.99

OFSAA West

2

Kyla Vanderzwet

Saugeen

2:21.53

OFSAA West

3

Jillian Syman

Westdale

2:22.36

OFSAA South

4

Danielle Woods

Hillcrest

2:22.53

OFSAA East

5

Alyssa Thrasher

Holy Names

2:23.75

SWOSSAA

6

Johanna Shenstone

GW Williams

2:23.84

OFSAA Central

7

Amanda Longo

Denis Morris

2:24.56

OFSAA South

8

Madi Wallace

London Central

2:25.26

TVRAA London

9

Katie Sivell

Northern Civ

2:26.51

OFSAA West

10

Alison Devlin

Sydenham

2:26.80

OFSAA East

1500m

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Danielle Woods

Hillcrest

4:47.47

OFSAA East

2

Martha McCabe

Leaside

4:49.59

OFSAA Metro

3

Kelsie Slater

Grimsby

4:49.63

SOSSA

4

Lindsay Carson

Southwood

4:50.15

CWOSSA

5

Kate Harrison

Birchmount

4:50.74

OFSAA Metro

6

Sara Thompson

Leaside

4:54.63

OFSAA Metro

7

Kyla Vanderzwet

Saugeen

4:55.49

CWOSSA

8

Sheila Reid

Sacred Heart

4:56.34

OFSAA Central

9

Talia Davidson

Adam Scott

4:56.76

OFSAA East

10

Jillian Wyman

Westdale

4:57.24

SOSSA

3000m

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Sara Thompson

Leaside

10:40.60

OFSAA Metro

2

Madi Wallace

London Central

10:42.36

OFSAA West

3

Kelsie Slater

Grismby

10:42.80

Cardinal Carter

4

Sheila Reid

Sacred Heart

10:49.36

OFSAA Central

5

Alyssa Thrasher

Holy Names

10:50.58

OFSAA West

6

Brynelle Glover

Ursuline

10:52.63

OFSAA West

7

Kate Harrison

Birchmount

10:55.24

OFSAA Metro

8

Baillie Locke

Wiarton

10:57.07

OFSAA West

9

Victoria Heyens

Orchard Park

10:57.58

OFSAA South

10

Ellen Ross

Penetanguishene

11:01.43

Investors Group

80m HURDLES

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Mari Fourie

Bluevale

0:12.04

OFSAA West

2

Paige Leclerc

Lockerby

0:12.10

NOSSA

3

Julia Tousaw

St. Annes

0:12.35

OFSAA West

4

Natasia San Cartier

Lo-Ellen Par

0:12.80

NOSSA

5

Celene Bailey

Dunn

0:12.90

NOSSA

6

Triniec Martineau

Catholic Central

0:12.92

OFSAA West

7

Adinda Van Espen

Sandwich

0:13.06

OFSAA West

8

Carly Ziter

Villanova

0:13.09

OFSAA West

9

Elizabeth Petrov

Alexander Mac.

0:13.13

York Region

9

Laura Stobbe

Grimsby

0:13.13

SOSSA

300m HURDLES

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Julia Tousaw

St. Annes

0:44.79

OFSAA West

2

Mari Fourie

Bluevale

0:46.33

OFSAA West

3

Maddie Buttinger

Resurrection

0:46.60

OFSAA West

4

Grace Sherwin

STM

0:47.00

Forest City Prep.

5

Paige LeClerc

Lockerby

0:47.20

NOSSA

6

Natasia San Cartier

Lo-Ellen Par

0:47.60

NOSSA

7

Talia Davidson

Adam Scott

0:48.41

COSSAA

8

Kirstin Mooney

St. Theresa

0:48.50

COSSAA

9

Ilyse Norton

Laura Secord

0:49.04

SOSSA

10

Jenna Crothers

Bayside

0:49.17

OFSAA East

4x100m RELAY

PLACE

NAME

SCHOOL

TIME

MEET

1

Resurrection A

Resurrection

0:51.69

OFSAA West

2

Birchmount Park A

Birchmount

0:51.92

OFSAA Metro

3

Sandwich A

Sandwich

0:52.40

WECSSAA

4

F.E. Madill A

F.E. Madill

0:52.43

WOSSA

5

St. Francis Xavier A

St. F.X.

0:52.50

OFSAA South

6

Bluevale A

Bluevale

0:52.61

OFSAA West

7

Crestwood A

Crestwood

0:52.63

OFSAA East

8

Sir James Dunn A

Dunn

0:52.84

NOSSA

9

Lambton Central A

Lambton Cent.

0:52.95

OFSAA West

10

Catholic Central A

Catholic Central

0:53.00

OFSAA West