Junior Girls Sprint Hurdles

Meet

York Region

OFSAA Western Regionals

OFSAA Western Regionals

GBSSA

East Region

OFSAA Western Regionals

South Region

CWOSSAA

OFSAA Western Regionals

Central Region

 

 

Place

1

2

3

4

5

6

7

10

10

10

 

 

Name

Amilia DiChiara

Meghan Harris

Olivia Charnuski

Candice Murray

Hannah Bagnall

Tanya Beishuizen

Brittany Kadwell

Claire Gibney

Emma Crombeen

Joanne Boots

 

 

Time

12.10

12.15

12.23

12.32

12.49

12.55

12.57

12.60

12.60

12.60

 

 

School

St. Robert C H S

WOBA

CWEL

Elmvale DHS-gbel

Kingston C V I

WOLD

Grimsby D S S

Grand River C I

WOMT

St. Theresa of Lisieux-yrst

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Time

45.73

45.91

46.10

46.31

46.46

46.56

46.70

46.84

47.06

47.13

 

 
Junoir Girls Distance Hurdles

Place

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

Name

Catherine Farish

Amilia DiChiara

Becca Rausch

Shauna Malek

Adrienne Payne

Juliana Bergin

Heather Kurpe

Joanne Boots

Lindsay Oxby

Brittany Kadwell

 

 

Meet

East Region

Central Region

OFSAA Western Regionals

OFSAA Western Regionals

SWOSSAA

Central Region

South Region

Central Region

OFSAA Western Regionals

Zone IV

 

 

School

Frontenac S S

St. Robert C H S

WOBA

WOBA

Sarnia C.I.T.S.

Bear Creek S.S.-gbbr

Grimsby DSS

St. Theresa of Lisieuxyrst

CWNW

Grimsby DSS

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Junior Girls 100m

Meet

Cardinal Carter Track Classic

OFSAA Western Regionals

TDCAA

GHAC

OFSAA Western Regionals

GHAC

OFSAA Western Regionals

East Region

Huron Perth

Dweyer Invitational

 

 

Place

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

Name

Natalie Geiger

Alexa Winik

Courtney Clarke

Ashlie Tracey

Brittany Brooks

Danielle Lyte

Lauren Thomson

Jordan Skeet-Wilso

Lauren Thomson

Jessica Scheffee

                                  

                         

 

 

Time

12.20

12.30

12.40

12.43

12.44

12.50

12.54

12.58

12.69

12.71

 

 

School

Stouffville D S S

SWMC

Francis Libe

St. Ignatius of Loyola S

CWDE

Robert Batem

WOSM

St.Thomas Aquina

St. Mary’s

R.S. Mclaughlin C&V I

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Junior Girls 200m

School

Stouffville D S S

SWMC

St. Ignatius

WOBA

Robert Batem

St. Aloysius Gonzaga

St. Mary’s

CWDE

Malvern C I

Merivale H S

 

 

Meet

Cardinal Carter Track Classic

OFSAA Western Regionals

GHAC

OFSAA Western Regionals

CHAC

ROPSSAA

Huron Perth

OFSAA Western Regionals

Metro Region

East Region

 

 

Place

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

Name

Natalie Geiger

Alexa Winik

Ashlie Tracey

Shauna Malek

Danielle Lyte

Lauren Leon

Lauren Thomson

Brittany Brooks

Iman Blackman

Alicia Brown

 

 

Time

25.12

25.48

25.64

25.85

25.87

26.04

26.18

26.24

26.29

26.39

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                              

Junior Girls 400m

Place

1

2

3

4

5

5

7

8

9

10

 

Name

Natalie Geiger

Alexa Winik

Alicia Brown

Shauna Malek

Amda Spriel

Esther Vermeer

Brianna Dowdall

Keisha Danso-dapaah

Becca Rausch

Sam Stevens

 

 

Time

55.29

57.97

58.65

58.72

59.06

59.13

59.13

59.20

59.38

59.44

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Meet

South Region

South Region

Central Region

WOSSAA

Metro Region

East Region

East Region

South Region

East Region

Central Region

 

 

School

St. Aloysius Gonzaga

Smithville D

Dr. G. W. Williams S S

Catholic Cen

Northern S S

Frontenac S S

Cairine Wils

St. Mary’s S S

Thousand Isl

Bear Creek S.S.-gbbr

 

 

Time

2:15.55

2:15.55

2:17.25

2:19.50

2:19.91

2:20.84

2:21.14

2:21.52

2:22.68

2:22.88

 

 

Name

Keisha Danso-depaah

Esther Vermeer

Stephanie Smith

Mariko Takahashi

Jackie Todd

Catherine Farish

Alana Sommerville

Meagan Nederveen

Charlotte Larry

Juliana Bergin

 

 
Junior Girls 800m

Place

1

1

3

4

5

6

7

8

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Junior Girls 1500 Meter

Place

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

Name

Amanda Truelove

Stephanie Smith

Erin Ready

Cassie Wilbur

Andrea Seccafien

Esther Vermeer

Stephanie Malek

Blaire Robertshaw

Val Christie

Deanna Zidar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Time

4:36.60

4:39.07

4:48:64

4:51.88

4:52.23

4:53.80

4:54.43

4:55.52

4:55.89

4:56.26

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Junior Girls 3000 Meter

Meet

GBSSA

East Region

Cardinal Carter Track Classic

LSSAA

OFSAA Western Regionals

OFSAA Western Regionals

TDCAA

OFSAA Western Regionals

Central Region

South Region

 

 

School

St. Joan of Arc H S

COLI

G W Williams

Lambton Cent

WONM

CWGA

Michael Powe

CWBM

Patrick Fogarty S S

Cardinal Leger

 

 

Place

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

Name

Amanda Truelove

Erin Ready

Stephanie Smith

Val Christie

Carrie Vanhie

Danielle Mason

Stephanie Malek

Andrea Seccafien

Jen Corrick

Deanna Zidar

 

 

Time

9:49.90

10:19.40

10:24.90

10:29:24

10:41.06

10:42.92

10:43.21

10:43.47

10:49.65

10:54.14

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Junior Girls 4X100

Meet

OFSAA Western Regionals

OFSAA Western Regionals

South Region

Central Region

OFSAA Western Regionals

Cardinal Carter Track Classic

OFSAA Western Regionals

Central Region

South Region

Central Region