Junior Girls 100 M
Place Name School Time Meet
1 Shakeli Broadbelt Cardinal New 0:12:06 TDCAA Girls
2 Rhonda-Kaye Trusty St. Margueri 0:12:10 ROPSAA
3 Rebecca Rewi St. Mary's S.S. 0:12:38 GHAC
4 Amy Blaser Frontenac S.S. 0:12:43 KASSAA
5 Francine Singh Vaughan Road Academy 0:12:47 Toronto West Girls
6 Simone Holder Clarkson S.S. 0:12:47 ROPSAA
7 Kim VanKempen St. Clair S.S. 0:12:53 OFSAA Western Regionals Track Day 2 Afternoon
8 Janelle Niles Pope John Paul II C.S.S. 0:12:60 Cardinal Carter
9 Adrienne Bethune Lorne Park S. 0:12:63 OFSAA South Region
10 Tiffany Brogan Ernestown S.S. 0:12:66 KASSAA
Junior Girls 200 M
Place Name School Time Meet
1 Rhonda-Kaye Trusty St. Margueri 0:25:50 OFSAA South Region
2 Simone Holder Clarkson S.S. 0:25:51 OFSAA South Region
3 Francine Singh Vaughan Road Academy 0:25:51 OFSAA Metro
4 Rebecca Rewi St. Mary's S.S. 0:25:81 GHAC
5 Melissa Bishop Opeongo 0:26:15 Rolf Lund Memorial
6 Renee Reid Malvern C.I. 0:26:18 OFSAA Metro
7 Victoria Floyd Holy Trinity 0:26:28 OFSAA East
8 Jocelyn Poirier Bell H.S.-Nepe 0:26:32 OFSAA East
9 Janelle Niles Pope John Pa 0:26:44 OFSAA Metro
10 Hillary Kellar-Parsons Medway H.S.-A.R. 0:26:44 OFSAA Western Regionals Track Day 2 Morning
Junior Girls 400 M
Place Name School Time Meet
1 Melissa Bishop Opeongo 0:57:57 OFSAA East
2 Jennie Biewald Hillcrest H.S. 0:58:56 OFSAA East
3 Kailey Jasper Anderson C. & V. I. 0:58:59 OFSAA Central
4 Caitlin Bailey Queen Elizabeth 0:58:97 OFSAA South Region
5 Amanda McMurtrie South Lincoln H.S. 0:59:34 OFSAA South Region
6 Jennifer Perrault Notre Dame R.C.S.S. 0:59:47 OFSAA South Region
7 Carley Dart Fr. Austin 0:59:70 LOSSA
8 Michelle Baker Holy Names H. 1:00:17 OFSAA Western Regionals Track Day 1
9 Renee Reid Malvern C.l. 1:00:21 York University Meet
10 Kaitlyn Fitzsimmons Markville S.S. 1:00:25 OFSAA Central
Junior Girls 800 M
Place Name School Time Meet
1 Lauren Moore Holy Cross S. 2:15:25 OFSAA East
2 Shannon Gribbons Saugeen D.S.S. 2:16:27 CWOSSA
3 Melissa Bishop Opeongo H.S.-D. 2:17:36 EOSSAA
4 Jessica Driscoll Birchmount P. 2:18:63 OFSAA Metro
5 Kaitlin Tallman Manitoulin S. 2:19:10 NOSSA
6 Marie-Louise Asselin Northern Civ 2:19:17 SWOSSAA
7 Geneva Winterink Paul Dwyer 2:19:92 LOSSA
8 Carley Dart Fr. Austin 2:20:10 OFSAA Central
9 Alyssa Giuliani De La Salle 2:20:19 OFSAA Metro
10 Jennie Biewald Hillcrest H.S. 2:22:17 OFSAA East
Junior Girls 1500 M
Place Name School Time Meet
1 Shannon Gribbons Saugeen D.S.S. 4:45:91 OFSAA Western Regionals Track Day 1
2 Marie-Louise Asselin Northern Civ 4:47:76 SWOSSAA
3 Jessica Driscoll Birchmount P. 4:48:06 OFSAA Metro
4 Allison Thomas Frontenac S.S. 4:48:27 OFSAA East
5 Geneva Winterink Paul Dwyer C.H.S. 4:48:83 OFSAA Central
6 Shiyi Zan Borden Sir. 4:49:18 OFSAA East
7 Lauren Moore Holy Cross S. 4:49:20 KASSAA
8 Kelly-Lynne Spettigue Alexander MacKenzie H.S. 4:49:44 OFSAA Central
9 Tess Acton South Carlet 4:51:48 OFSAA East
10 Alyssa Giuliani De La Salle 4:52:82 OFSAA Metro
Junior Girls 3000 M
Place Name School Time Meet
1 Marie Louise Asselin Northern Civ 10:21:24 OFSAA Western Regionals Day 2 Afternoon
2 Allison Thomas Frontenac S.S. 10:22:84 OFSAA East
3 Shiyi Zan Borden Sir. 10:24:11 OFSAA East
4 Kaitlyn Tallman Manitoulin S.S. 10:28:00 Nipissing Invitational
5 Amber Cushnie Pine Ridge S. 10:37:92 OFSAA Central
6 Geneva Winterink Pawl Dwyer 10:39:05 OFSAA Central
7 Nicole Mailloux Meadowvale S. 10:40:45 OFSAA South Region
8 Stephanie Flieler Trenton H.S.-T. 10:41:00 COSSA
9 Lorelle Convery Lawrence Park C.I. 10:43:61 OFSAA Metro
10 Caitlin Price Ancaster High 10:44:02 OFSAA South Region
Junior Girls 80 M Hurdles
Place Name School Time Meet
1 Valerie Kozina St. Paul H.S. 0:12:07 SOSSA
2 Emily Dumitru Westmount S.S. 0:12:30 SOSSA
3 Charelle Anobile St. Annes 0:12:42 SWOSSAA
4 Karina Bakker Smithville D. 0:12:44 SOSSA
5 Danielle Fonseca St. Joan Of Arc High School 0:12:46 OFSAA Central
6 Noelle Montcalm St. Joes 0:12:49 SWOSSAA
7 Stephanie Stubbert St. Joseph-S. 0:12:50 NOSSA
8 Britney Mackey St. Theresa S.S. 0:12:79 OFSAA Central
9 Amara Kremblewski De La Salle 0:12:80 OFSAA Metro
10 Kristy Mackiel Notre Dame College 0:12:84 SOSSA
Junior Girls 300 M Hurdles
Place Name School Time Meet
1 Charelle Anobile St. Annes 0:45:92 WECSSAA
2 Charelle Anobile TSTA 0:46:09 Forest City Prep
3 Danielle Fonseca St. Joan Of Arc High School 0:46:17 OFSAA Central
4 Hilary Kellar-Parsons MH 0:46:26 OFSAA Western Regionals Day 2 Afternoon
5 Amanda McMurtrie South Lincoln H.S. 0:46:27 SOSSA
6 Andrea Balkwill Essex D.H.S., O.N., O.N. 0:47:64 OFSAA Western Regionals Day 2 Afternoon
7 Emily Dumitru Westmount S.S. 0:47:68 OFSAA South Region
7 Kailey Jasper Anderson C & V I 0:47:68 OFSAA Central
9 Jessica Nasmith Pickering H.S. 0:47:73 OFSAA Central
10 Rochelle Malley St. Ignatius 0:47:74 OFSAA South Region
Junior Girls 4X100 Relays
Place Name School Time Meet
1 Pope John Paul II A 0:51:05 OFSAA Metro
2 Lester B. Pearson C.I. A 0:51:33 OFSAA Metro
3 Holy Names A 0:51:90 WECSSAA
4 St. Mary's S.S. A 0:51:93 OFSAA South Region
5 Almonte D.H.S. A 0:52:00 LCIAA
6 St. Clair S.S. A 0:52:01 SWOSSAA
7 Sir Frederick Banting S.S. A 0:52:02 WOSSA Track Day 1
8 Medway H.S. A 0:52:15 WOSSA Track Day 1
9 Holy Names H.S. - Windsor A 0:52:25 SWOSSAA
10 St. Christopher S.S. A 0:52:42 SWOSSAA