TOP 10 JUNIOR GIRLS FIELD
Junior Girls Long Jump
Place  Name School Finals Meet
1 Wilson, Jessica Birchmount 5.28m Rowland Games
2 Lowe, Jaideene Runnymede 5.23m Toronto West
3 Petrov, Elizabeth Alexander McKenzie 4.21m York University Indoor
4 Gittens, Jamie Wallaceburg 5.13m Petrolia Meet
5 Kamenz, Erika S.Grenville 5.12m Hungerford
7 Brydges, Amanda Renfrew, CI 5.04m Rolf Lund Meet
8 Bethune, Adrienne Lorne Park S 5.00m ROPSSAA
9 Wright, Stephanie St. Theresa 4.95m COSSAA
10 Reiser, Erika Sandwich 4.93m WECSSA May 10-12
Junior Girls Triple Jump
Place  Name School Finals Meet
1 Greenhow, Sarah Lusac A B  10.68m WOSSAA
2 Brydges, Amanda Renfrew, CI 10.60m Hungerford
3 Kamenz, Erika S.Grenville 10.45m Hungerford
4 Revell, Lauren Barrie Eastview SS 10.33m South Simcoe Zone
5 Blair, Jamie Rideau Hs-El 10.28m EOSSAA
6 Brouwer, Janelle Lindsay C C 10.26m COSSAA
7 Johnston, Sarah Stratford CC 10.25m WOSSAA
7 Kelly, Amanda Unionville H S 10.25m York Region Championships  
9 Austin, Linsey CWRS 10.21m District 8
9 Neeb, Nicole Stratford CC 10.21m WOSSAA
10 Splinter, Sarah Holy Cross 10.20m EOSSAA
Junior Girls High Jump
Place  Name School Finals Meet
1 Hamilton, Heather St. Aloysius 1.70m ROPSSAA
2 Buttinger, Maddie CWRS 1.68m CWOSSAA
3 Stewert, Alecia Bramalea SS 1.60m ROPSSAA
3 Wallace, Christine St. Mark HS 1.60m NVSSAA
3 Collinson, Erin Saunders Secondary 1.60m TVRAA CEC
3 Neeb, Nicole Stratford SS 1.60m Huron Perth
7 Smith, Jo-Lynn Woodstock 1.58m TVRAA Tri County
8 Snyder, Courtny  Robert F. Ha 1.55m ROPSSAA
8 Ball, Laura St. Mary's DCVI 1.55m WOSSAA
8 Bosse, Rebecca La Citadelle 1.55m EOSSAA
8 Devereux, Erin Fellowes HS 1.55m EOSSAA
8 Cleary, Katie Arnprior Dhs 1.55m EOSSAA
Mid/Jun Girls Pole Vault
Place  Name School Finals Meet
1 House, Jenn Oakridge SS 2.90m TVRAA CEC
1 Poetschke, Alex Saunders SS 2.90m WOSSAA
3 Jackman, Kathryn Adam Scott C & V I  2.58m COSSAA
4 Hinton, Kristin Brantford 2.55m CWOSSAA
5 Elsiger, Julie Highland 2.50m H.W.I.A.C.
5 Wurster, Marlee Ridge-Cr 2.50m SOSSA
7 Sim, Meg Banting, Sir 2.45m WOSSAA
8 Cartier, Dominique Bayridge SS 2.40m KASSAA
9 Anderson, Kaitlin Chippewa 2.35m Nipissing 
10 Vidal, Jordan Almaguin Highlands 2.31m GBSSAA
Junior Girls Shot Put
Place  Name School Finals Meet
1 Dhillon, Preet Abbey 10.71m York University Indoor
2 Olorunnife, Yinka Holy Names 10.24m WECSSA Allcomers
3 Abson, Sharon South Carlet 10.18m NCSSAA
4 Dover, Dyana Lauier, Sir 10.08m NCSSAA
5 Weirda, Meagan CWRG 10.07m District 8
6 Dorsey, Stephanie Newman 9.94m York University Indoor
7 Moran, Bridget Mother Teresa 9.85m WOSSAA
8 St. Peter, Jelisa Fenelon Falls 9.80m Kawartha
9 McCutcheon, Jenine Medway HS 9.77m Titan/Crusader
10 Errey, Heather CWELL 9.74m WCSSAA
Junior Girls Discus Throw
Place  Name School Finals Meet
1 VanDodewaard, Caitlin          Renfrew 34.79m Hungerford
2 Town, Amy Orillia D C & V I  33.52m GBSSAA
3 Mitchell, Mandy Barrie Eastview SS 32.13m GBSSAA
4 Sinclair, Courtney Opeongo 31.88m EOSSAA
5 Bee, Dana Grimsby DSS 31.55m SOSSA
6 Hamilton, Sandra Humberview 31.11m Cardinal Carter
7 Perron, Alisha Algonquin SS 30.58m Nipissing
8 Klein Gebbinck, Christa St-Theresa 30.40m GBSSAA
9 Dhillon, Preet Abbey Park 29.89m GHAC
10 St. Peter, Jelisa Fenelon Falls 29.52m COSSAA
Junior Girls Javelin Throw
Place  Name School Finals Meet
1 Smith, Jo-Lynn Woodstock 35.52m TVRAA Tri County
2 Mullen, Maggie St. Pats 34.90m LSSAA
3 Mitchell, Mandy Eastview 34.59m South Simcoe Zone
4 Primeau, Gillian Elmira Dss-E 34.52m CWOSSAA
5 Fraser, Melissa Erin Dhs-Eri 34.36m CWOSSAA
6 Powers, Kaley Kingston 34.06m EOSSAA
7 Bochenek, Stephanie Bishop Ryan 33.40m GHAC
8 Scull, Maggie Governor SIM 33.27m SOSSA
9 Ferguson, Shannon St. Mary 31.91m Hungerford
10 Lacasse, Genieve Kingston 31.45m KASSAA