Junior Boys 100 Meter Dash
Name School Time Name of Meet
1 Tristan Woodburn Westlane S S 10.59 SOSSA
2 Jerimy Hipperson Denis Morris H S 10.63 SOSSA
3 Ryan Maiden A.N. Myer S S 10.66 SOSSA
4 Sam Boateng MacDonald S 10.70 SOSSA
5 Stephen Demetriades Churchill S 10.83 SOSSA
6 Matthew Milner Westlane S S 10.86 SOSSA
7 Steve Knight Barton S S 10.93 SOSSA
8 Gharor McLean Victoria Par 10.97 OFSAA Metro
9 Jerome St. Bernand Francis Libe 11.08 OFSAA Metro
10 Phil Smith Barton S S 11.10 SOSSA
10 Ryan James Waterloo 11.10 WCSSAA
Junior Boys 200 Meter Dash
Name School Time Name of Meet
1 Jermone St. Bernard Francis Libe 22.22 OFSAA Metro
2 Brandon Besant Herman SS 22.91 OFSAA Western Reginals
3 Colin Edwards St. Anne's 22.95 OFSAA Western Reginals
4 Troy Timmers Birchmont P 22.98 OFSAA Metro
5 Cameron Wilson Dunbarton H S 23.08 OFSSA Central Region
5 Christian Saraah Michael Powe 23.08 OFSAA Metro
7 Jamie Glasgow Ascension 23.21 OFSAA South Region
8 Gharor McLean Victoria Par 23.22 OFSAA Metro
9 Brendon Dills Centennial C 23.24 OFSAA Western Reginals
10 Greg Hayes St. Mary's H 23.25 OFSAA South Region
Junior Boys 400 Meter Dash
Name School Time Name of Meet
1 Jonothan Reid Massey 50.72 SWOSSAA
2 Greg Hayes St. Mary's SS 51.66 OFSSA South Region
3 Ryan James Waterloo 52.09 OFSAA Western Reginals
4 Tydel Price Barton SS 52.20 OFSSA South Region
5 Justin Daigle Thousand Isl 52.33 OFSAA East
6 Jamie Surman Northern Civ 52.74 SWOSSAA
7 Matt Deeks St. Marys HS 52.77 LGSSA
8 Sean Cunningham St. Michael 53.01 OFSAA Western Reginals
9 Blake Jones Massey-Venie 53.14 Hungerford-Kinsmen 
10 Andy Arrowsmith Crescent Sch 53.21 OFSAA Metro
Junior Boys 800 Meter Run
Name School Time Name of Meet
1 David Moore St. Christoph 1:59.49 OFSAA Western Reginals
2 Allen Brett Hillcrest HS 2:00.36 OFSAA East
3 Matthew Butters Denis Morris 2:00.68 OFSSA South Region
4 Waleed Berkedele Birchmount P 2:00.81 OFSAA Metro
5 Tyler Craig Lorne Park S 2:01.70 OFSSA South Region
6 Stefan Ristic Sir. William Mulock SS 2:02.50 York Region
6 Justin Duncan Heart Lake S 2:02.50 OFSSA South Region
8 Chris Forster North Park C 2:02.69 OFSAA Western Reginals
9 Mark Silvestre Chaminade Co 2:03.39 OFSAA Metro
10 Sean Cunningham St. Michael 2:03.81 OFSAA Western Reginals
Junior Boys 1500 Meter Run
Name School Time Name of Meet
1 Allen Brett Hillcrest HS 4:10.35 OFSAA East
2 Matt Hulse Holy Cross S 4:10.70 KASSAA
3 Kyle Boorsma Centennial C 4:11.60 OFSAA Western Reginals
4 David Moore St. Christoph 4:12.51 OFSAA Western Reginals
5 Rob Koziarski John Fraser 4:12.54 OFSSA South Region
6 Matthew Butters Denis Morris 4:13.03 OFSSA South Region
7 Stefan Ristic Sir. William Mulock SS 4:13.37 OFSSA Central Region
8 William Komer St. Thomas Aquin 4:14.80 WOSSA
9 Michael Anderson Notre Dame CSS 4:14.84 OFSSA Central Region
10 Sam Gouett Regiopolis 4:15.60 Hungerford-Kinsmen 
Junior Boys 3000 Meter Run
Name School Time Name of Meet
1 Kyle Boorsma Centennial C 9:02.98 OFSAA Western Reginals
2 William Komer St. Thomas Aquin 9:03.79 WOSSA
3 Ryan Huff London South 9:05.91 WOSSA
4 Patrick McConell Oakridge SS 9:09.15 WOSSA
5 Matt Hulse Holy Cross S 9:09.39 OFSAA East
6 Mark Henshaw Catholic Cen 9:10.54 WOSSA
7 Michael Anderson Notre Dame CSS 9:22.09 OFSSA Central Region
8 Jon Whitelaw Eastview SS 9:22.20 GBSSA
9 Matt Bruce R.S. McLaughlin 9:23.70 Cardinal Carter
10 Scott Johnston St. Joan of Arc HS 9:24.90 GBSSA
Junior Boys 100 Meter Hurdles
Name School Time Name of Meet
1 Anthony Lue Pickering HS 13.98 OFSSA Central Region
2 Kevin Nigro Elmvale Dhs 14.13 OFSSA Central Region
3 Jason McKechnie St. Clair SS 14.30 LSSAA
4 Sander Ratsep Saunders SS 14.41 OFSAA Western Reginals
5 Tyler Fawcett North Dundas 14.51 EOSSA
6 Zack Goodwin Unionville 14.60 Rowland Games
6 Justin Giffels St. Clair SS 14.60 LSSAA
8 Jason Vanderniet Londonn Distr 14.70 TVRAA (London)
9 Woody Brown  Banting. Sir 14.72 OFSAA Western Reginals
10 Alex Mercer Regioplois 14.74 EOSSA
Junior Boys 300 Meter Hurdles
Name School Time Name of Meet
1 J Gibson Ridge-Cr HS 38.57 SOSSA Zone 3
2 Jonathon Reid Massey 39.69 OFSAA Western Reginals
3 Justin Digiglio St. Joseph-S 41.00 NOSSA
4 Anthony Lue Pickering HS 41.25 OFSSA Central Region
5 Jason McKechnie St. Clair SS 41.31 OFSAA Western Reginals
6 Kevin Boczar Fellowes HS 41.33 OFSAA East
7 Dwayne Norman Brampton Chr 41.58 OFSSA South Region
8 Andrew White St. Theresa SS 42.07 GBSSA
9 Kevin Shaver Highland S S 42.15 OFSSA South Region
10 Nick Saray Carleton Pla 42.18 OFSAA East
Junior Boys 4x100 Meter Relay
School Time Name of Meet
1 Francis Libermann 'A' 45.36 OFSAA Metro
2 Brichmount Park C I 'A' 45.62 OFSAA Metro
3 Queen Elizabeth Park SS 'A' 45.66 OFSSA South Region
4 Michael Powe 45.73 OFSAA Metro
5 Pine Ridge SS 'A' 45.81 LOSSA
6 St. Clair SS 'A' 45.85 OFSAA Western Reginals
7 St. Michael's College 'A' 45.89 OFSAA Metro
8 Ascension of Our Lord SS 'A' 45.96 OFSSA South Region
9 St. Mary's H S 'A' 45.98 EOSSA
10 St. Thomas of Villanova 'A' 46.09 OFSAA Western Reginals